Septintasis dvidešimtojo amžiaus dešimtmetis buvo laikotarpis, kuomet skaičiuotuvų gamybai buvo naudojama daugybė įvairiausių elektroninių komponentų. Tai nulėmė, šiuo laikotarpiu gamintų skaičiuotuvų dydį. Šie skaičiuotuvai, be to, kad buvo griozdiški, dar ir naudojo daug energijos, juos buvo galima jungti tik į kintamos srovės maitinimo šaltinius.

Skaičiuotuvų dydį buvo įmanoma sumažinti, tik, kai buvo sukurti integriniai grandynai. Atsirado galimybė vis daugiau skaičiavimo mašinos funkcijų “sukišti” į vis mažesnes mikroschemas. Automatiškai sumažėjo ir mažesnių skaičiuotuvų sunaudojamas energijos kiekis.

Skaičiavimo mašinėlių dydžio mažėjimas nebuvo vien tik idėjos nulemtas reiškinys, be abejonės, viskas buvo orientuota į pirkėjus. Įmonės gamintojos aršiai konkuravo tarpusavyje ir tai buvo naudinga pirkėjams. Gamintojų kompanijos tuo metu varžėsi, kuri gi pirmoji pagamins kišeninį skaičiuotuvą.

1969 aisiais Japonų kompanija Sharp sukūrė stalinį skaičiuotuvą QT8-D, kuris buvo palyginti nedidelis. Patobulinusi minėtą modelį ir vietoje kintamosios srovės šaltinio panaudojusi įkraunamus elementus, Sharp sukūrė pirmąjį baterijomis maitinamą rankinį skaičiuotuvą kurį pavadino QT8-B. Šis skaičiuotuvas buvo mažesnis, nei jo pirmtakai ir galėjo būti nešiojamas, tačiau jis vis dar buvo per didelis, kad būtų vadinamas kišeniniu skaičiuotuvu.

Technologijos tuo metu vystėsi sparčiai ir 1970 ųjų pabaigoje – 1971 ųjų pradžioje kompanijos Canon, Sanyo, Sharp lenktyniaudamos kūrė vis mažesnius skaičiuotuvus, kol, pagaliau, buvo sukurtas pirmasis pasaulyje kišeninis skaičiuotuvas. Šis kišeninių skaičiuotuvų pionierius buvo pavadintas Busicom LE-120A. Pasaulis buvo priblokštas. Atsakymus į kasdieniškų skaičiavimų uždavinius buvo galima rasti tiesiog kišenėje.

Pradžioje kišeniniai skaičiuotuvai buvo gana brangūs. Matydamos galimybę pasipelnyti, daugybė gamintojų kompanijų pradėjo gaminti tokius skaičiuotuvus. Per keletą metų 200 – 300 skaičiuotuvus gaminančių kompanijų įsitraukė į šią veiklą. Buvo sukurta tūkstančiai nedidelių skaičiuotuvų modelių. Kai kurios organizacijos tesukūrė vos keletą kišeninių skaičiuotuvų modelių ir greit bankrutavo, kuomet sėkmingosios savo veiklą tęsia iki šiol.

Laikotarpiu, kuomet rankiniai elektroniniai skaičiuotuvai buvo labai brangūs, jiems konkurenciją sudarė maži mechaniniai skaičiuotuvai. Minėtini modeliai Curta ir Otis-King. Ypač įdomus kolekcininkų mėgiamas modelis Curta.

Mechaniniai skaičiuotuvai buvo išstumti tik tada, kai elektroniniai skaičiuotuvai tiek atpigo, kad tapo prieinami kiekvienam. Pirmieji elektroninių rankinių skaičiuotuvų dizainai buvo labai įvairūs. Kai kurių skaičiuotuvų išvaizda mūsų akimis žiūrint atrodo tikrai egzotiškai.

Nigel, Tout; “Featured Electronic Hand-held Calculators” Vintage Calculators Web Museum 18 August 2011. <http://vintagecalculators.com/html/hand-held_calculators.html>